"ПІСАРДІ"

Ландшафтна компанія
Садовий центр

м. Київ, вул. Тираспільска, 43

info@pisardi.com.ua

Грунтосуміш: +38 (067) 881-44-88
Ландшафтний дизайн: +38 (067) 140-21-41
Озеленення: +38 (067) 698-12-20
Садовий центр: +38 (098) 925-55-56
Садовий центр: +38 (099) 659-97-75

посадка луковичныхСеред розмаїття садових багаторічників виділяють особливу групу — цибулинні рослини. Так вони названі тому, що надземні частини у них виростають з цибулини — своєрідного сховища поживних речовин. Цибулинні використовують при оформленні клумб, міксбордерів, альпійських гірок. І все завдяки розмаїттю кольорів, форм і універсальності характеру: існують види, які розпускаються ранньою весною, практично з-під снігу, а деякі — розфарбовують яскравими фарбами передзимовий сад.

КОЛИ ЦВІТУТЬ ЦИБУЛИННІ?

Якщо ви хочете грамотно оформити ландшафтну композицію, то цвітіння — це перше, на що варто звернути увагу при виборі цибулинних.

Весняне цвітіння

Первоцвіти розпускаються на голому весняному ґрунті при плюсовій температурі. Це неймовірно, адже більшість інших садових рослин тільки починають рости, а цибулинні — вже цвітуть. Серед ранньоквітучих цибулинних варто виділити проліски, крокуси (золотистий і весняний), мускарі, хіонодокси. У квітні-травні естафету весняних цибулинних квітів підхоплюють тюльпани, нарциси, гіацинти, цибулинні іриси (голландські і карликові види).

пролески

Проліски, або сцилли — одні із перших радують око навесні

Літнє цвітіння

Для літніх клумб можна підібрати яскраві цибулинні, які, переважно, мають більші і запашні квіти, ніж весняні первоцвіти. Одні з найефектніших представників цієї групи — лілії. Чудові квіти білого, жовтого, помаранчевого, рожевого, малинового кольору, що володіють надзвичайним ароматом. Крім них, порадувати вас влітку зможуть гладіолуси, жоржини, канни, гібридні анемони.

лилия

Лілії прикрасять сад влітку

Осінні барви цибулинних

Восени також можна насолоджуватися красою цибулинних. В цей час цвітуть пізньоцвіти (безвременники), осінні крокуси, садові цикламени.

безвременник

Осінній пізньоцвіт додасть фарб та настрою 

ЗИМОСТІЙКІСТЬ. ВИКОПУВАТИ ЧИ НІ?

Не всі цибулинні вільно зимують у відкритому ґрунті. Існують види, які необхідно щоосені викопувати, до настання заморозків. Гладіолуси, канни, жоржини, тюльпани елітних сортів зберігають в прохолодних умовах, наприклад, в холодильнику або підвалі.

До зимостійких видів, які можна висаджувати під зиму, не турбуючись про їх збереження, відносяться крокуси, більшість тюльпанів, нарциси, лілії, рябчики. При особливо суворих, безсніжних зимах бажано замульчувати посадки тріскою або тирсою.

посадка лувовичных

На зимове збереження цибулини поміщають у холодильник. Тирса потрібна для забезпечення сухих умов

ОПТИМАЛЬНИЙ ЧАС ПОСАДКИ

Зимостійкі цибулини, що цвітуть навесні і влітку, висаджують у вересні-жовтні. Найголовніше, встигнути це зробити за 6 тижнів до настання заморозків, щоб цибулина встигла сформувати кореневу систему.

Посадки цибулин осіннього цвітіння зазвичай переносять на кінець весни або початок літа. Втім, допустимо висаджувати їх і восени, але тоді цвітіння цибулин відбудеться тільки через рік.

Теплолюбні цибулинні квіти для саду, які вимагають теплої зимівлі, саджають навесні. Допускаються посадки тоді, коли грунт прогріється до 10-13°C.

ПЕРЕДПОСАДКОВІ ЗАХОДИ

Перш, ніж висаджувати цибулини квітів, необхідно їх ретельно оглянути. Навіть одна цибулина, уражена гниллю, грибковим захворюванням або комахами, може стати причиною ураження всіх посадок і загибелі поки ще здорових рослин.

Всі інші, здорові на вигляд екземпляри, слід знезаразити, щоб позбавити розвитку захворювань. Робиться це шляхом вимочування цибулин в темно-рожевому розчині марганцівки або будь-якого сучасного протигрибкового препарату.

посадка луковичных

Перед посадкою необхідно оглянути цибулини

ЯК ПРАВИЛЬНО САДЖАТИ ЦИБУЛИННІ?

1. Підготовка ґрунту

Цибулинні не люблять щільних ґрунтів, тому обрану посадкову ділянку бажано перекопати, розбивши грудки і відкинувши каміння. Якщо це неможливо, то для поліпшення структури ґрунту в кожну посадкову лунку вносять жменю піску. Втім, крокуси, мускарі, конвалії, ботанічні тюльпани, нарциси і більшість інших цибулинних зовсім невибагливі і відмінно розростаються в необробленої садовому ґрунті.

посадка луковичных

Під час перекопування внесення компосту підвищує родючість грунту

2. Посадочні лунки

В землі роблять поглиблення для посадки. Глибина виїмки ґрунту повинна бути більшою за висоту самої цибулини в 2-3 рази. Крокуси, мускарі, сцилли, іриси висаджують на глибину 7-10 см; тюльпани, гладіолуси, гіацинти — на 12-15 см; , нарциси, лілії — на 20 см.

глубина посадки луковичных

Більші цибулини саджають глибше в землю

3. Висадка цибулин

Цибулину поміщають в поглиблення дном вниз, потім присипають землею і трохи ущільнюють зверху. Посадки відразу ж проливають водою, щоб повністю зволожити цибулини.

посадка луковичных

При посадці цибулин на зиму, потрібно присипати місце сухим листям

ДЕ САДИТИ ТА В ЯКИХ КОМПОЗИЦІЯХ ВИКОРИСТОВУВАТИ

Більшість цибулинних рослин для саду невибагливі, витримують неродючі грунти, відсутність підгодівлі, недостатнє освітлення. Композиційні рішення з їх використанням вражають уяву.

Варіант №1. Посадки на газоні

Для того, щоб урізноманітнити газон, на його тлі висаджують дрібні цибулинні — мускарі, крокуси, проліски. Особливо ефектні масивні посадки, коли цибулини висаджуються щільно, у великих кількостях.

Варіант №2. Альпінарій з цибулинними

Для створення «альпійських» композицій підбирають низькорослі невибагливі цибулинні, які не потребують щорічного викопування. Це можуть бути крокуси, проліски, проліски, мускарі, цибулинні іриси, гіацинти. В альпінарії їх садять невеликими групами, створюють яскраві квітучі плями.

луковичные в альпийской горке

Нарциси створюють альпійську композицію у поєднанні з камінням та низькими багаторічниками

Варіант №3. Багаторічники і цибулинні в міксбордерах

Передній план міксбордера можна оформити низькорослими цибулинними, що утворюють щільні куртини.

Варіант №4. Клумби з однорічниками

Особливо вдало використовувати в таких клумбах весняні цибулинні, які можна викопувати після цвітіння і зберігати влітку в домашніх умовах. Наприклад, тюльпани або гіацинти. Зручно висаджувати їх в окремих контейнерах, які легко встановлювати і діставати з клумби.

Варіант №5. Контейнери з цибулинними

Практично всі цибулинні можна з успіхом вирощувати в закритому грунті, тобто в контейнерах, керамічних і пластикових горщиках, вазонах, кашпо. Щільні посадки створюють розкішні букети, особливо привабливі в весняний період.

Квітучі цибулинні можуть стати найяскравішими «жителями» вашого квітника. Їх природна краса, невибагливість, нетипові для інших багаторічників терміни цвітіння здатні перетворити образ будь-якого саду, наповнивши його соковитими кольорами.

Залишити відповідь

info@pisardi.com.ua
м. Київ, вул. Тираспільска, 43
© pisardi.com.ua